Ako rekuperácia tepla funguje v rekuperačných jednotkách.

- Odvádzaný kontaminovaný vzduch z miestností v rekuperačnej jednotke prechádza cez filter do rekuperátora, kde rekuperátor absorbuje teplo a súčasne odvodný ventilátor odvádza vzduch cez odvodné potrubie do exteriéru.

- Privádzaný čerstvý vzduch v rekuperačnej jednotke prechádza cez filter, absorbuje teplo z rekuperátora, čím šetrí energiu potrebnú na zohriatie privádzaného vzduchu a takto upravený vzduch je prívodným ventilátorom distribuovaný vzduchotechnickými rozvodmi do jednotlivých miestností.

- Inovovaný rotačný rekuperátor používaný v rekuperačných jednotkách Komfovent dokáže usporiť až 92 % odvádzaného tepla.

Rekuperačné jednotky pre rodinné domy DOMEKT

Vetranie rodinných domov a bytov s rekuperáciou tepla so vzduchotechnickými jednotkami Komfovent Domekt je ideálnym riešením nielen pre nové byty a domy ale tiež pre rekonštrukcie. Dané rekuperačné jednotky spĺňajú požiadavky pre pasívne a nízkoenergetické domy čoho dôkazom je certifikát Passive House Institute.
Jednotky sú vybavené rekuperátormi, ktoré využívajú teplo odvádzaného vzduchu k predohrevu privádzaného chladného vzduchu. Jednotky s rotačnými rekuperátormi dosahujú tepelnú účinnosť 87%, jednotky s doskovými rekuperátormi dosahujú tepelnú účinnosť až 90%.
Jednotky Domekt s nízkymi prevádzkovými nákladmi a s nízkou hlučnosťou majú minimálny dopad na životné prostredie a tiež svojou prevádzkou zabezpečujú komfort vo vetranom priestore.
Extra malé rozmery kompaktných jednotiek zabezpečujú ľahkú a rýchlu montáž.
Vzduchotechnické jednotky sú plne pripravené k prevádzke, majú integrované automatické ovládanie systémom PLUG & PLAY( napájací kábel je ukončený zástrčkou).

Rekuperačné jednotky kompaktné bytové


Funkcie a výhody rekuperačných jednotkiek DOMEKT:
Zdravá vnútorná klíma - čistý a čerstvý vzduch vo vnútornom priestore.
Nízka spotreba energie.
Efektívne energetické využitie tepla - Tepelná účinnosť až do 90%.
Jednoduchá inštalácia, extra kompaktné rozmery .
Tichá prevádzka.

Vetranie rodinných domov a bytov so vzduchotechnickými jednotkami Komfovent Domekt je ideálnym riešením nielen pre nové byty a domy ale tiež pre rekonštrukcie. Dané rekuperačné jednotky spĺňajú požiadavky pre pasívne a nízkoenergetické domy čoho dôkazom je certifikát Passive House Institute. Jednotky sú vybavené rekuperátormi, ktoré využívajú teplo odvádzaného vzduchu k predohrevu privádzaného chladného vzduchu. Jednotky s rotačnými rekuperátormi dosahujú tepelnú účinnosť 85%, jednotky s doskovými rekuperátormi dosahujú tepelnú účinnosť až 90%. Jednotky Domekt s nízkymi prevádzkovými nákladmi a s nízkou hlučnosťou majú minimálny dopad na životné prostredie a tiež svojou prevádzkou zabezpečujú komfort vo vetranom priestore. Extra malé rozmery kompaktných jednotiek zabezpečujú ľahkú a rýchlu montáž. Vzduchotechnické jednotky sú plne pripravené k prevádzke, majú integrované automatické ovládanie systémom PLUG & PLAY( napájací kábel je ukončený zástrčkou).


Zdravá vnútorná klíma - čistý a čerstvý vzduch vo vnútornom priestore.

Výhody rotačného rekuperátora oproti doskovému rekuperátoru

  • Zisk tepla a čiastočne aj vlhkosti - netreba odvod kondenzátu a zároveň v zime nedochádza k vysušovaniu vzduchu
  • Riziko namŕzania rotačného rekuperátora je veľmi malé
  • ​Zvyšuje celkovú priemernú ročnú účinnosť tepla vzduchotechnickej jednotky s rekuperáciou tepla.